SPA KLASİKLERİ

Klasik Masaj: Kas gevşetici ve stres giderici, duyarlı, derine inen masaj. Kaslara yönelik bir masajdır. Hafif ya da kuvvetli dokunuşlarla kan dolaşımı hızlandırır. Ayrıca, dokunun her bir hücrenin ve bunun sonucunda tüm organizmanın gevşemesi hedeflenmektedir.

Süre:25/50 Dk.

Spor Masajı: Spor sonrası karşılaşılan kas problemlerinin giderilmesinde etkili bir medikal masaj tekniğidir. Bu masajın öncelikli amacı kan dolaşımını hızlandırmaktır. Kas ve iskelet sistemi üzerinde tedavi edici etkiye sahip bir masaj tekniğidir.

Süre:25/50 Dk.

Relax Masajı: Bu masaj ile vücudu rahatlatan ve tazeleyen teknikler kullanılır. Sinirler rahatlatılır ve iç huzur sağlanır. Baştan ayağınıza kadar yapılan hassas ama aynı zamanda derine inen masaj sayesinde gerilimler rahatlatılır be yepyeni bir yaşam sevinci hissedersiniz.

Süre:50 Dk.

Ayak Refleks Bölgesel Masaj: Özel bir masaj tekniği ile uygulanan yoğun ayak masajı. Ayaklardaki refleks noktaları yardımıyla tüm vücuda ve organlara ulaşılır. Enerji blokajları çözülür, vücudun kuvvet noktaları aktive edilir ve kendini iyileştirme sürecine katkı sağlanır.

Süre:25/50 Dk.

DÜNYA MASAJLARI

Shiatsu: Bu Japonya’nın geleneksel tedavi sanatı “parmak tazyiki” anlamına gelmektedir. Bu teknikle ellerle yapılan tazyik, vücudun içyapısı dengeleyip, doğal enerjileri uyarmaktadır. Diğer doğuya ait tedavi yöntemlerinde olduğu gibi burada da “Chi” ya da “Ki” dengelenerek enerji akışı desteklenir. Shiatsu yerde, rahat bir kıyafet ile uygulanmaktadır.

Süre:50 Dk.

Sıcak Taş Terapisi: La Stone terapisi eski Kızılderili iyileştirme metotlarına dayanan iddialı bir masaj türüdür. Sıcak bazalt ve soğuk mermer taşları vücudun enerji noktaları üzerine koyulur. Yoğun masaj ve taşların sıcaklığı ile dokudaki kan dolaşımı yükselir ve inatçı gerilimler çözülür. Vücudunuzda hoş ve derin bir rahatlama ve ahenk hissedersiniz.

Süre:75 Dk.

Lomi Lomi Nui: Değişen ve birbirine bağlı, alt kol ile yapılan uzun ve akıcı masaj hareketleri ve dirsek yardımıyla eklemlerin gevşemesi, ruhun serbest kalması sağlanır ve derin bir rahatlama hissi uyandırır. Sevgi dolu, insanı sarmalayan bu dokunuşlar, hoş kokulu ılık vücut yağları ve Hawaii müziği eşliğinde kendinizi emin ellerde hissettirir ve her yönden rahatlamayı sağlar.

Süre:75 Dk.

Thai Masajı: Thailand’ın geleneksel tedavi masajı anlamına gelmektedir. Bu teknikle ellerle yapılan baskı vücut dolaşımında yer alan, vücudun içyapısı ve doğal enerjileri uyarılmaktadır. Bu canlılık vücudu dengeler, sağlıklı tutar, nefes almasını ve işlemesini sağlar. Basit tazyik teknikleri denge sağlayıp daha yoğun enerji akımını destekler. Thai yerde rahat bir kıyafet ile açma germeler şeklinde uygulanır.

Süre:50 Dk.

UZAKDOĞU MASAJLARI

Geleneksel Bali Masajı: Endonezya’nın Bali bölgesine özgü bir masajdır. Vücuttaki enerji noktaları üzerinde yapılan etkili baskılar, yumuşak vuruşlar ve gerekli gerinme hareketleriyle yüzeydeki kas dokusunu geçerek çok daha derinlerine kadar etki eder. Bu masaj vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesine ve tüm iç sistemlerin birbirleriyle entegrasyonunu sağlar.

Süre:50 Dk.

Yağsız Bali Masajı: Bu masaj sırasında üzerinizde rahat kıyafetler bulunmalıdır. Vücudunuzdaki enerji noktaları beden ve zihin sağlığınızın dengelenmesi için uyarılır. Futon minderinin üzerinde uygulanan baskılı bir masaj türüdür.

Süre:50 Dk.

Mandara Masajı (4 El): Adını Bali destanlarındaki sonsuz gençlik saçan Mandara Dağı’ndan alan Mandara Masajı iki terapistin birbirleriyle ritmik olarak geleneksel Bali masajı, Japon shiatsu masajı, lomi lomi nui ve klasik masaj tekniklerini uygulayarak gerçekleştirilen bir ritüeldir.

Süre:50 Dk.

Derin Asya Masajı: Geleneksel Bali masajına göre daha baskılı olarak uygulamaktır. Bu masaj tekniğinde terapist kollarını da kullanmaktadır. Çok baskılı ve sert nokta baskılı masajdır.

Süre:50 Dk.

AYURVEDIK MASAJLAR

Abhyanga: Vücudu, ruhu ve zihni olağanüstü rahatlatır. Ayurveda yağları ile bünyenize uygun komple vücut masajı (Prakriti). Bu geleneksel masaj, organizmadaki enerji kanallarını uyararak kan dolaşımını ve enerji akımını harekete geçirir, vücudun savunma mekanizmalarını güçlendirir ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır.

Süre:50 Dk.

Abhyanga Senkron (4 El): Dört elle yapılan senkron masajı ayurveda geleneğinin en eski masajlarındandır ve vücut enerjilerinin ahengini sağlar. Etkisi; derin bir rahatlama sağlar, vücuda enerji yükler, ruhu dinlendirir ve iç dengeyi destekler. Sinir sistemini güçlendirir, hücre metabolizmasını arındırır ve çalıştırır.

Süre:50 Dk.

Shirodhara: Merkezi sinir sistemini olumlu yönde etkileyen ve strese dayalı semptomları, uykusuzluk ve baş ağrısını gideren, eşsiz ayurveda yağı, sıcak Ayurveda yağı kontrollü bir şekilde yavaşça “Ajna” (alın çakra) ardından “Sahasrara” (taç çakra) üzerinden akıtılır.

Süre:50 Dk.

Shiroabhyanga: Abhyanga ve Shirodhara ile rahatlama kombinasyonu. Sıcak baharat yağları ile vücut, zihin ve ruhunuzu rahatlatan ve canlılık veren bir masaj. Sinir sistemini rahatlatır, duygularınızı canlandırır, enerji kanallarını temizler ve çalıştırır.

Süre:75 Dk.

Yorum Ekle

Gönder